• POTRZEBUJESZ POMOCY? +48 733 89 88 87

Fototapeta mapa świata: dla małych podróżników

large 3b8b3199 48fe 4c40 8dc6 45214eac2407

Mówi się, że człowiek chce podróżować w kosmos, podczas gdy nie odkrył jeszcze wszystkich tajemnic Ziemi. Głębiny oceanów, zagadkowe stworzenia lądowe i niespotykane zjawiska atmosferyczne wciąż zaskakują naukowców, stawiając przed nimi nowe wyzwania. A my stoimy obok i wciąż nie możemy się nadziwić, jak cudowna jest nasza planeta. Geografia, biologia, fizyka, chemia i astronomia to wszystko nauki, które mogą przybliżyć nas do odkrywania jej kolejnych sekretów. Wszyscy chyba zgodzimy się, że naukowcy i badacze przyrody są bardzo potrzebni – może więc zachęcimy nasze dzieci, by poszły w ich ślady? Tym, co może wzbudzić ich pasję do nauk przyrodniczych, jest mapa świata dla dzieci.

fototapeta mapa swiata dla dzieci 11570051

Za górami, za lasami… i przed literami

 

Naukę zajmującą się sporządzaniem map nazywamy kartografią. Jest to bardzo stara dziedzina – niektórzy sądzą, że pierwsze mapy powstawały nawet wcześniej niż pismo. I rzeczywiście może być to prawdą, ponieważ rysowanie było popularne już za czasów ludzi pierwotnych. Przedstawiciele prehistorycznych plemion, oprócz mamutów, antylop i scen polowania, rysowali podobno właśnie mapy. Nie przypominały one, rzecz jasna, planów przestrzennych sporządzanych dzisiaj. Były to raczej prymitywne rysunki przedstawiające najbliższą okolicę – idea była jednak ta sama. Pierwotnie mapy miały służyć do lepszego poruszania się w terenie, i to akurat nie zmieniło się do dziś…
 
hjgk

Mapa świata dla dzieci – ozdoba inna niż wszystkie

Fascynująca historia kartografii rozwijała się od czasów prehistorycznych aż do początków wieku XX. Nastąpił wtedy przełom technologiczny, który na zawsze zmienił “oblicza” naszych map – wynaleziono radio i lotnictwo. Dzięki temu pierwszemu można było dokładniej oznaczać długość geograficzną, drugie pozwalało natomiast na wykonywanie fotografii terenu z lotu ptaka. Dziś do sporządzania map nadal stosuje się zdjęcia lotnicze, uzupełniane czasem o obrazy z satelity. Dzięki tym rozwiązaniom możemy korzystać już nie tylko z map terenów, na których mieszkamy, ale także z map całej kuli ziemskiej. Niemal wszyscy mamy w domu jakiś atlas albo globus. Może przydałaby się więc także tapeta mapa świata dla dzieci? Nasi milusińscy z pewnością byliby zachwyceni taką ozdobą.

Pokój małego odkrywcy: Urządzanie pokoju dziecięcego to chyba najciekawsza część remontu. Tutaj możemy puścić wodze swej wyobraźni, zupełnie jakbyśmy sami mieli tylko kilka lat. Dzieci uwielbiają bowiem jaskrawe barwy, mnogość szczegółów i wesołe detale. Wczujmy się więc w naszych milusińskich i ozdóbmy pokój tak, by naszym dzieciom żyło się tam jak najlepiej.

Pamiętajmy nie tylko o bezpieczeństwie (w pomieszczeniu nie powinno znajdować się nic wystającego, śliskiego itd.), lecz także o ciekawych, rozwijających elementach wykończenia. Powieszenie fototapety mapa świata dla dzieci z pewnością będzie trafionym pomysłem. Jeśli zależy nam, by nasze dziecko co dzień odkrywało nowe kontynenty i kraje, doskonała może okazać się również mapa świata dla dzieci do wydruku bądź mapa europy dla dzieci do wydruku. Dzięki temu nasza pociecha będzie miała “pod ręką” cały świat!

620626 f w2

Mapa świata dla dzieci na ścianę

Jeśli zastanawiamy się, jaki prezent kupić swojemu dziecku, edukacyjna mapa świata dla dzieci będzie strzałem w dziesiątkę. Ozdabiając jego pokój takim obrazkiem albo fototapetą, łączymy przyjemne z pożytecznym. Maluch będzie bowiem nie tylko ćwiczył swoją wyobraźnię, fantazjując o odległych krajach i kulturach, lecz zapamięta również położenie państw i kontynentów..
610762 f w1

Mapa świata dla dzieci to jedna z tych ozdób do wnętrz, które nigdy się nie znudzą. Ten klasyczny motyw sprawdzi się w każdym pomieszczeniu (ozdobi także salon, kuchnię i wiele innych), w każdym zestawieniu – zarówno zwyczajnym, jak i nowoczesnym oraz minimalistycznym

Niech mapa świata dla dzieci na ścianę wzbogaci nasze domy, zachęcając do rodzinnych podróży w nieznane.